4 Runda SMT       2024-05-26 11:15:00

Zacięta walka podczas III rundy
Kolejna runda Samochodowych Mistrzostw Tychów nie zawiodła – na torze w Bieruniu toczyła się zacięta rywalizacja we wszystkich klasach, a piękna pogoda przyciągnęła na tor wielu kibiców.

W słoneczne, niedziele popołudnie na torze testowym FCA Poland w Bieruniu już po raz trzeci w tym roku spotkali się uczestnicy Samochodowych Mistrzostw Tychów. Tradycyjnie dopisała frekwencja, nie zabrakło też publiczności zgromadzonej przy trasie zawodów.

Po zwycięstwach w dwóch pierwszych rundach SMT Grzegorz Dobrzański i Agnieszka Dobrzańska (toyota yaris GR) tym razem musieli zadowolić się drugą pozycją. Zwycięstwo w klasie 4 i najlepszy czas w całych zawodach należały do załogi Mateusz Masełko/Mikołaj Baran (subaru impreza). Trzeci czas zawodów należał do załogi startującej w klasie Gość (zawodnicy z licencją sportową) – Kajetana Świdra i Viktorii Cinque (ford fiesta). Za nimi finiszowała trzecia załoga w klasie 4: Michał Masełko i Dariusz Murzyn (subaru impreza). Czołowa czwórka zmieściła się w zaledwie 10 s.!

Michał Kareusz (subaru impreza) był pierwszy klasie Open 4WD. W klasie Open 2WD ponownie najszybszy był Michał Parzych w bmw e36 318. Tomasz Smolarczyk i Krzysztof Proksa (renault clio) zajęli pierwsze miejsce w klasie 3, byli też najwyżej notowaną załogą w klasyfikacji generalnej 2WD. Drugie miejsce w klasie 3 przypadło Kacprowi Włochowi i Marcie Radowskiej (renault clio), a najniższy stopień podium zajęli Dominik Polanek i Dawid Drzazga (honda civic).

Łukasz Kaplita i Marta Cozzi (honda crx) byli najszybsi w klasie 2. Za nimi finiszowali Tomasz Jasiński i Radosław Woźnica (honda civic) oraz Grzegorz Gunia i Dorota Gunia (honda civic). W klasie 1 zapowiada się kolejny sezon dominacji Łukasza Semika. Pilotowany przez Krzysztofa Wadasa kierowca fiata seicento po raz kolejny odniósł zwycięstwo. Tradycyjnie już na podium znaleźli się Delfin Orłowski i Rafał Ryś jadący nissanem almerą. Trzecie miejsce zajęli Wojciech Jochaniak i Błażej Lorańczyk (honda civic)

Wśród aut z napędem na tył (RWD) najszybsi byli Rafał Telega i Jarmila Wlach (bmw e36). Daniel Cichopek i Oleh Harnyk (bmw e36 318ti) zajęli drugą pozycję, a Bartosz Biernat i Emil Bartosiewicz (bmw e36 compact) – trzecią. W klasie RN3 (RallyN) triumfowali Paweł Kostka i Radosław Marzec (kia picanto). Grzegorz Miźwiński i Adam Gniewek (honda civic) byli najszybsi w klasie Retro.

W klasie dla samochodów fiat cinquecento i seicento (CENTO) podium zajęły załogi jadące seicentami. Piotr Strzoda i Ewa Siwko zanotowali najlepszy czas, wyprzedzając Tomasza Pitalę i Jacka Pitalę oraz Karola Szczygła i Kamila Wioskę. W klasie PPC (peugeot i citroën) najlepiej poradzili sobie Leszek Komenda i Daniel Durbas (citroën C2). Kolejne pozycje zajęli Robert Ożóg i Rafał Olearczyk (citroën C2 VTS) oraz Hubert Sikorski i Mateusz Sikorski (citroën saxo).

Kolejna, czwarta runda odbędzie się 2 lipca.

W ostatnią niedzielę kwietnia odbyła się trzecia w tym sezonie runda cyklu SMT.