6 runda SMT      2024-08-25 11:15:00

Wyniki 4 Rajd Mikołowski
W dniu dzisiejszym poznaliśmy ostateczne wyniki 4 Rajdu Mikołowskiego

W dniu dzisiejszym poznaliśmy ostateczne wyniki 4 Rajdu Mikołowskiego. Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Katowicach na specjalnym zebraniu podtrzymała decyzję Zespołu Sędziów Sportowych 4 Rajdu Mikołowskiego o anulowaniu kar za potrącenie szykan drugiego dnia rajdu. W związku z tym potwierdziło się, że zwycięzcą 4 Rajdu Mikołowskiego została załoga Szymon Cieślak/Paweł Pochroń Honda Civic Type-R. Kolejne miejsca na podium zajęły załogi Piotr Marciniak/Alina Biernot Peugeot 206 oraz Jakub Szewczyk/Maciej Wilk Honda Civic Type-R. Wszystkie te załogi zgłoszone były w klasie K4.

W klasie GOŚĆ najszybsi byli Hukasz Habaj/Jacek Spentany Ford Fiesta R5, drugie miejsca zajęli Artur Banasiewicz/Michał Radny Subaru Impreza R4, a trzecie Robert Mąsior/Zbigniew Cieślak Mitsubishi Lancer.

W nowopowstałej klasie RO4-31 triumfowali Marcin Żarnowski z Wojciechem Ozgą w Subaru Impreza GT przed Adamem Kacprzykiem i Maciejem Tworskim w Lancii Delta Integrale.

W klasie R najszybsza była załoga Dariusz Lamot/Marcin Michalewicz w Peugeocie 208 R2, drugie miejsca zajęli Michał i Małgorzata Radołowiczowie w Renault Twingo RS.

W klasie 3 zwyciężyli Marek Sąsiadek z Jakubem Wróblem przed Michałem Różyckim z Pawłem Słaboniem i Kamilem Makuchowskim z Łukaszem Denkiewiczem wszyscy w Hondach Civic.

W mocno obsadzonym Pucharze Peugeot Citroen najszybsi okazali się Jakub Mrozek z Danielem Nowakiem w Citroenie Saxo. Kolejne miejsca zajęli Jerzy Smagała z Konradem Giergielem również w Citroenie Saxo. Michał i Bożena Marcińczykowie w Peugeocie 206 zajęli 3 miejsce.

W pucharze Cento sklasyfikowano tylko 2 ekipy. Grzegorz Pasterak i Adam Gładysz w Fiacie Cinquecento byli szybsi od Kazimierza Karolczaka i Bartłomieja Gorajczyk, którzy startowali Fiatem Seicento.

W klasie Open na miecie zameldowała się tylko 1 załoga Marcin Józków z Adamem Jarosem w Hondzie Civic.

Również w Klasie Legend metę osiągnęła tylko 1 załoga Arkadiusz Kula z Piotrem Białowąsem w Oplu Kadecie.

Szymon Cieślak z Pawłem Pochroniem otrzymają dodatkowo puchar prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej za najszybszy czas na odcinku specjalnym Żory, który częściowo przebiegał przez strefę ekonomiczną.

Na mecie zabrało 23 załóg z 88, które wystartowały do pierwszego oesu rajdu, którym był odcinek miejski w Mikołowie.

Automobilklub Ziemi Tyskiej poinformuje wszystkie nagrodzone załogi o terminie spotkania połączonego z wręczeniem pucharów i porajdową imprezą. Załogom, które nie będą mogły odebrać pucharów osobiście zostaną one wysłane lub przekazane na najbliższych rajdach.

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie rajdu www.rajd.mikolow.pl w zakładce Zawodnicy, oraz poniżej:

Równoległe ściganie i dalekie skoki na 5 rundzie SMT.

Image

Dodane

27

Maj

Sezon SMT na półmetku

W niedzielę rozegrano czwartą rundę tegorocznych Samochodowych Mistrzostw Tychów.

Projekt i wykonanie : MyWebFactory